Biegiem po Chorwacji, czyli aplikacja za przewodnika…

Choć Chorwacja większości z nas kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, morzem i błogim lenistwem na plaży, to jest też atrakcyjna dla miłośników aktywnego wypoczynku.
Jakiś czas temu pisałam o trasach rowerowych w Chorwacji https://prekorupe.com/swieto-uciekajacych-na-rowerze-czyli-gdzie-z-tym-bicyklem/, przyszła więc pora na wpis dla zwolenników biegania.

Trafiłam niedawno na aplikację, która pozwala zaplanować trasę biegu tak, by połączyć przyjemne z pożytecznym oraz nie zgubić się w zaułkach (mimo, że czasami fajnie jest się zgubić).
Aplikacja nazywa się SightRun i jest darmowa. Można ją pobrać z App Store lub Google Play (linki załączę na końcu tekstu). Dostępna jest w języku angielskim i chorwackim, zawiera trasy z 17 chorwackich miast.

Niektóre z nich mają także audio guide, a każda zawiera opis trasy wraz podaniem jej długości i szacowanego czasu biegu, wymienia także atrakcje turystyczne, które będziecie mijali. Jest oczywiście mapa oraz zdjęcia, możecie więc podpatrzeć co Was czeka. A po skończonym biegu załączyć własne zdjęcia!

Wśród miast, po których aplikacja Was poprowadzi są między innymi: Opatija, Zagrzeb, Pula, Split, Hvar, Omiš… Lista się stale wydłuża, więc nie martwcie się, jeśli jeszcze nie ma Waszego wakacyjnego przystanku 🙂

Apple: https://apps.apple.com/us/app/sightrun/id1288613907

Google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sightrun.app&hl=en_US

P.S. Zaglądnijcie także na blog twórców SightRun, znajdziecie tam nie tylko informacje o samym produkcie i destynacjach, ale także listę zawodów organizowanych w Chorwacji. Kto się zdecyduje na start? https://www.sightrun.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.